Znamy datę wielkiego finału Gromdy! Tyson vs Don Diego jeszcze w tym roku!

0
2792

Mateusz Kubiszyn, amatorski Mistrz Świata WAKO i regularnie walczący w zawodowym K-1 kickboxer, zaskoczył wszystkich i na drugiej edycji gali Gromda wgrał ośmioosobowy turniej bokserski na gołe pięści. Swoją najbliższą walkę stoczy na trzeciej edycji Gromdy, gdzie zmierzy się z Krystianem “Tysonem” Kuźma. Gromda 3 odbędzie się 11 grudnia.

Pochodzący z Podkarpacia Kubiszyn w ćwierćfinale pokonał przed czasem Artura Tomalę, choć w pierwszej rundzie sam był liczony. W Półfinale stoczył wyczerpujący bój z Rafałem Łazarkiem, który poddał walkę dopiero po pięciu minutach czwartej rundy. Starcie Kubiszyn vs Łazarek było jedną z lepszych walk na gołe pięści w krótkiej historii tej dyscypliny w naszym kraju.

W finale drugiej edycji turnieju Kubiszyn spotkał się z faworyzowanym Dawidem Żółtaszkiem, który także wywodzi się z kickboxingu i miał na “Don Diego” kilkanaście kilogramów przewagi masy. Mimo tak miażdżących dysproporcji i początkowej dominacji Żółtaszka, Kubiszyn potężnym prawym overhandem doprowadził do przerwania pojedynku, powodując pęknięcie kości na twarzy rywala.

Krystian Kuźma swoją drabinkę turniejową przeszedł kończąc wszystkie walki przed upływem 6 minut. W pierwszej walce pokonał Piotra „Capo” Półchłopka, następnie rozprawił się z Łukaszem „Brodaczem” Załuska, a w finałowej walce posłał na deski Michała Bławdziewicza.

Gromda 3 z wielkim finałem Tyson vs Don Diego odbędzie się 11 grudnia. Gala będzie do obejrzenia w systemie PPV. Dostęp do gali będzie można wykupić na stronie www.gromda.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here