Znamy main event gali KFN 1. Więcej informacji na temat nowej organizacji

0
1191

W czwartkowym programie Koloseum na Polsacie Sport gośćmi byli prezes FEN Paweł Jóźwiak i prezes PZKB Piotr Siegoczyński. Głównym tematem był event gali Kickboxing Fight Night 1: Polkon Fights w Legnicy 12 czerwca. Dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o nowej organizacji i o pierwszym evencie.

KFN 1 będzie składać się z dwóch części. Podczas pierwszej związek wybierze 6 finałów mistrzostw Polski K-1 rules i będą to starcia amatorskie. W drugiej zapowiadane jest 5 zawodowych pozycji, m.in. z zapowiadanymi wcześniej Rafałem Dudkiem, Maksymilianem Bratkiewiczem i Łukaszem Radoszem.

W walce wieczoru weteran polskiego kickboxingu, Rafał Dudek zmierzy się z Mohammedem El-Mirem. Pochodzący z Palestyny Duńczyk zdobywał pas WMC i europejski tytuł WKN. Rywalizował również na galach Kunlun Fight i Glory. Walczył m.in. z Maratem Grigorianem, Albertem Krausem czy Serhijem Adamczukiem. El-Mir ma około 150 zawodowych walk w kickboxingu i muay thai. Miał wystapić w maju w turnieju lethwei z Arturem Saładiakiem, ale ostatecznie nie pojawił się w Pleszewie.

Prezes Jóźwiak zapowiada dwie gale KFN na 2021 rok, a udział w matchmakingu będzie miał również PZKB. Możliwe, że druga impreza będzie miała miejsce już w sierpniu. Według słów, jakie padłu w studiu Polsatu, KFN domyślnie ma promować amatorów i dawać im platformę do wejścia w świat zawodowego kickboxingu. Co więcej, organizatorzy nie rezygnują z walk K-1 rules na FEN i z tego co można zrozumieć, kickbokserskie pasy mistrzowskie FEN nadal będą obowiązywać. Eventy spod znaku KFN mają być wyprodukowane w stylu siostrzanej organizacji MMA.

ZAPIS ROZMOWY Z PAWŁEM JÓŹWIAKIEM I PIOTREM SIEGOCZYŃSKIM W KOLOSEUM

Gale pokazywać będzie Polsat Sport i Super Polsat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here