Znamy półfinały grand prix lethwei Federacji A1

0
1935

Promotor Muay Thai i lethwei, Arkadiusz Wełna sukcesywnie odsłania karty dotyczące kolejnej gali organizacji, zaplanowanej na 18 września w Jarocinie. Wczoraj informowaliśmy o półfinałach grand prix w boksie tajskim, a dzisiaj odsłonięto pary półfinałowe grand prix lethwei.

W pierwszym półfinale zobaczymy Artura Saładiaka w walce ze Słowakiem, Michalem Kosikiem. W ćwierćfinale podopieczny Martina Belaka z Fire Gym Bańska Bystrzyca zastopował w drugiej rundzie Cezarego Zugaja jr. W ostatni weekend czerwca 'Koso’ zadebiutował na zasadach tradycyjnych lethwei pojedynkując się z Mateuszem Olejniczakiem z Kutna. Walka zakończyła się remisem, gdyż żaden z fighterów nie był w stanie znokautować oponenta. Polak nie walczył w ćwierćfinale z powodu absencji rywala, Mohammeda El Mira. Zawalczył na gali pojedynkując się z Filipem Rządkiem i wygrywając decyzją sędziów w walce rankingowej. Ćwierćfinałowy przeciwnik Rządka też nie dojechał.

W drugim półfinale zawodnik i trener ArtFight Rzeszów, Rafał Antończak spotka się ze wspomnianym wcześniej Filipem Rządkiem. Fighter z podkarpacia w debiucie na zasadach boksu birmańskiego rozprawił się ze Słowakiem, Stefanem Siposem. Był to powrót po dłuższej przerwie Rzeszowianina. Rządek miał wolny los i stoczył extra fight z Arturem Saładiakiem. Były mistrz świata WLC pokonał weterana europejskich ringów przez decyzję sędziów pokazując pełen przekrój technik znanych zawodnikom boksu birmańskiego.

Ponadto na gali zobaczymy półfinały grand prix w boksie tajskim, o których pisaliśmy tutaj. Zawodnik tarnowskiego Thai Gymu, Arkadiusz Krupa spotka się w rewanżu z Litwinem, Mindaugasem Narauskasem. W drugiej części piramidy zobaczymy trenującego w Szkocji, Daniela Jędrzejewskiego, który podejmie czeski talent z Muay Thai Ołomuniec, Stepana Gubę. Dodatkowo zaplanowano extra fight pomiędzy uczestnikiem gal Glory, Bartoszem Botwiną z Uniq Fight Club i Czechem, Ladą Kristufkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here