Znamy przeciwnika Maslobojeva na gali KoK Mega Series w Wilnie. Czy pas pojedzie do Warszawy?

0
846

Prawie cała rozpiska nadchodzącej gali King of Kings w Wilnie 19 marca została ukończona. W ASG Arenie zobaczymy turniej do 71 kg, walkę o pas do 65 kg i kolejny pojedynek jednego z najlepszych fajterów do 95 kg na świecie, Sergeja Maslobojeva.

Klasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu Glory Litwin zmierzy się z Niką Kulumbegashvilim. Gruzin miał pojawić się w lutym na gali w Rydze, gdzie miał bić się z Kristapsem Zile, ale ostatecznie na Łotwę nie dojechał. 21-latek to były rugbysta, oraz uczestnik gali Road to ONE w Erewaniu w 2021 roku. Maslobojev w ostatniej walce pokonał natomiast w listopadzie w Wilnie decyzją Oliviera Langlois-Rossa przez jednogłośną decyzję.

Zaszła zmiana w walce o tytuł do 65 kg. Dotychczasowy mistrz Pok Biil wycofał się z rywalizacji, wobec tego z Matasem Pulatarazinskasem o pas mistrzowski zmierzy się w rewanżu Oleg Mosznin. Zawodnik warszawskiej Garudy w pierwszej potyczce w lutym 2021 na KoK Classic 5 w Olicie został znokautowany w 2 rundzie kolanem, mimo że wcześniej miał rywala na deskach. W Rydze Mosznin pokonał bardzo pewnie Samuelisa Sorochovasa. To będzie drugi raz, kiedy reprezentant klubu z warszawskiego Grochowa będzie rywalizował o tytuł KoK. Pierwszym był Łukasz Łęczycki w grudniu 2020, który po pięciu rundach przegrał decyzją… z Pultarazinskasem.

O turnieju do 71 kg wspominaliśmy już wcześniej, ale nie znaliśmy jeszcze rozstawień. W pierwszym półfinale zobaczymy byłego zawodnika Glory, pretendenta do pasa FFC Teo Mikelicia. Zawodnik z Mike’s Gym i były reprezentant Chorwacji w taekwondo ITF zmierzy się z aktualnym mistrzem KoK Mindaugasem Narauskasem, który zwakowany przez Henrikasa Viksraitisa pas zdobył w listopadzie na ostatniej gali w Wilnie, wygrywając decyzją po pięciu rundach z Markiem Pelcisem.

W drugim półfinale do ringu wyjdą Hubert Dylewski i Sabri Ben Henia. Dylewski w lutym w Rydze po czeterech rundach przegrał ze wspomnianym Mikeliciem. Jeżeli dobrze pójdzie, to będzie miał okazję zrewanżować się Chorwatowi za tamten pojedynek. Musi jednak najpierw pokonać Ben Henię, który ostatnio trenuje w Mike’s Gym, ale jest wychowankiem Murata Direkciego z Universal Gym. W 2021 stoczył przynajmniej dwie walki dla WFL, czyli organizacji Melvina Manhoefa. Ma też 5 walk w Enfusion, w tym wygraną z Erkanem Varolem w 2015 roku. W 2017 roku wystąpił na Glory 39 w Brukseli, gdzie przegrał z obecnym mistrzem Tyjanim Beztatim.

Do akcji wróci też jeden z pionierów polskiego muay thai Filip Rządek. Po tym, jak przyjął walkę w Rydze na 3 dni przed galą z Gustasem Dimsą, tym razem wszedł na kartę nieco wcześniej. Zmierzy się on z Ignasem Barysasem. Litwin w ostatnich latach skupiał się zdecydowanie na MMA i leczeniu kontuzji kolana, ale ma także walkę w KoK na zasadach kickboxingu, w której pokonał Bartosza Botwinę w 2013 roku.

W pierwszej części między innymi pojedyek bokserski między kickbokserem Andrejusem Varnelo a… raperem Iron Vytasem. Vytautas Medineckas często występuje na galach w charakterze przerywnika artystycznego ze swoim oficjalnym utworem „King of Kings”.

W walce MMA zobaczymy wracającego po przygodzie z ACA Tomasa Pakutinskasa z mającym walki w RXF, czy Brave Ionem Grigore. Mogą go kojarzyć polscy fani z RWC 5, kiedy błyskawicznie znokautował go Michał Andryszak. Grigore bił się również w kickboxingu na DFS m.in. z Ionutem Iancu czy Florinem Lambagiu.

INFORMACJE I ROZPISKA GALI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here