Zugaj, Rządek i Antończak – ofensywa weteranów w turnieju lethwei

0
12394

Poznaliśmy już sześciu uczestników turnieju o tytuł mistrza świata federacji A1 na zasadach boksu birmańskiego. Podczas gali w wielkopolskim Pleszewie, która jest zaplanowana na 8 maja, jak na razie mamy zawodników z Polski, Rosji, Słowacji i Czech. Nie brakuje uznanych nazwisk w świecie sportów walki.

Zacznijmy od strony polskiej, bo tutaj Arkadiusz Wełna postawił na sprawdzone nazwiska. Weteran Muay Thai i kickboxingu, Filip Rządek postanowił spróbować się w boksie birmańskim i powalczy o pas zawodowego mistrza świata. Fighter z Kalisza ostatnio rywalizował na gali King of Kings w grudniu. Na wspomnianej imprezie zwyciężył pojedynek z niepokonanym wcześniej Andriusem Teberą. Tym samym Rządek potwierdził, że jeszcze nie czas odwieszać rękawice na kołek i spokojnie jeszcze będzie starał się ucierać nosa młodszym fighterom.

Drugim z Polaków, których zobaczymy w turnieju lethwei jest Białostoczanin, Cezary Zugaj jr. Trenujący pod okiem swojego ojca, który wywodzi się z karate, zawodnik White Bears Białystok to podobnie jak Rządek wieloletni reprezentant kadry Polski Muay Thai IFMA. Kilka lat temu głośno w środowisku mówiło się o jego walce z Bartkiem Batrą, do której doszło na jednej z gal Arkadiusza Wełny. Obecnie Zugaj jest mniej aktywny i będzie to dla niego powrót do ringu po porażce z Danielem Jędrzejewskim na gali w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2019 roku.

Trzecim z reprezentantów naszego kraju w turnieju lethwei będzie mistrz Polski i świata w Muay Thai, Rafał Antończak. Zawodnik i trener Artfight Rzeszów ostatni raz walczył na organizowanej przez siebie gali ArtFight Night w stolicy Podkarpacia. W listopadzie 2018 roku pokonał w pierwszej rundzie Oleksieja Kochmaka z Ukrainy. Kolejny weteran Muay Thai, który postanowił spróbować jeszcze bardziej wszechstronnej walki w stójce.

Rosję będzie reprezentował weteran Tatneftu, Dawtjan Garik. Reprezentant Klubu Sportowego Rosisz Petersburg rywalizował głównie w Muay Thai, a występy w Tatnefcie nie były dla niego zbyt udane. Ostatnio walczył na gali BFC 61 w Białorusi, na której przegrał z Roberem Ismaiłem decyzją sędziów. Zdecydowanie lepiej odnajduje się w walce z klinczem, więc zasady boksu birmańskiego powinny mu pasować bardziej niż K-1.

Ze Słowacji do Pleszewa przyjedzie Michal ‘Koso’ Kosik. Podopieczny Martina Belaka z Fire Gym Banska Bystrzyca jest znany polskim fanom kickboxingu z nokautu, jaki zafundował mu Patryk Radoń na HFO: Solpark we wrześniu zeszłego roku. Wcześniej Słowak rywalizował w lethwei na gali w Wielkiej Brytanii, na której znokautował rywala w pierwszej rundzie.

Drugim Słowakiem w turnieju lethwei będzie doświadczony kickboxer, Stefan Sipos. Reprezentant Thaibox Klub Ruzinov 821 ma na swoim koncie 37 walk. 18 zwyciężył, w kolejnych 18-stu poległ i raz zremisował. Walczył w kickboxingu i Muay Thai. Rywalizował głównie w swoim kraju, ma na koncie nawet walkę w organizacji Enfusion. Doświadczony fighter, który jest ciekawym uzupełnieniem gali.

Oprócz turnieju lethwei na gali zobaczymy również turniej w boksie tajskim, a także walkę o pas zawodowego mistrza Polski Muay Thai pomiędzy jednym z najlepszych Polaków w Muay Thai, Mateuszem Duczmalem, a słowackim weteranem, znanym z FEN i DSF, Ivanem Bartkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here