Zwycięstwo Huberta Dylewskiego w turnieju King of Kings Mega Series 2022 w Wilnie! (WYNIKI)

0
1539

Wielki sukces Huberta Dylewskiego w Wilnie. Na gali KoK Mega Series 2022 in Vilnius Polak wygrał mocno obsadzony czteroosobowy turniej do 71 kg. W Avia Solutions Group Arenie oglądaliśmy również pojedynek o pas do 65 kg, oraz kolejną walkę Sergeja Maslobojeva.

W półfinale Dylewski pokonał byłego fajtera Glory i Enfusion Sabriego Ben Henię. Belg wyglądał lepiej, niż w trakcie swoich zeszłorocznych występów w WFL, ale to i tak było za mało na zawodnika z Warszawy, który co raz przebijał się przez nieszczelną gardę. Warto zaznaczyć, że podopieczny Dmitrija Kartela był dość uważny w obronie, bo rywale tego wieczoru byli dość wysocy i próbowali używać kolan, ale większość rozbijała się o gardę.

Z drugiej strony drabinki Mindaugas Narauskas zaskakująco łatwo poradził sobie z Teo Mikeliciem. Aktualny mistrz KoK w tej kategorii zaczął szybko i mocno, trzykrotnie posyłając Chorwata z Mike’s Gym na deski w trakcie pierwszej odsłony, zapewniając sobie miejsce w finale.

Finał dobrze rozpoczął się dla Narauskasa, który jednak zrezygnował z szybkiego startu, ale przez jakiś czas w pierwszej rundzie wydawało się, że może kontrolować walkę. Podczas kolejnych trzech minut okazało się jednak, że nic takiego nie ma miejsca, a w trzeciej odsłonie… Litwin opadł z sił, mimo że błyskawicznie skończył swój pojedynek półfinałowy. Polak zaznaczył więc swoją przewagę, przekonując dwóch z trzech sędziów punktowych. Hubert Dylewski jest trzecim triumfatorem turnieju KoK z Garuda MT Gym, po Tomaszu Szczepkowskim i Mateuszu Kopcu.

Drugi z reprezentantów grochowskiego klubu bił się o pas do 65 kg. Olegowi Moszninowi nie udało się jednak zrewanżować Matasowi Pultarazinskasowi za porażkę przez KO, jakiej doznał w zeszłym roku. Przyznać jednak trzeba, że walka przysporzyła sporo emocji, zwłaszcza w trzech pierwszych rundach, w których nie brakowało mocnych wymian, a nawet knockdownu po wysokim kopnięciu Litwina w drugiej odsłonie. Potem jednak reprezentant gospodarzy zmienił plan na walkę, dużo krążąc po ringu i używając zasięgu, ewentualnie klinczując. Na koniec sędziowie zarządzili rundę dodatkową (czyli szóstą!). Tam o sukcesie podopiecznego Mariusa Misiunasa zadecydowała jedna akcja, kiedy zszedł z linii ciosu i skontrował, idąc na rywala z całą serią, spychając go na liny. Ostatecznie Pultarazinskas wygrał niejednogłośnie, zdobywając zwakowany przez Poka Biila tytuł.

Jeden z najlepszych zawodników na świecie do 95 kg Sergej Maslobojev mocno wszedł w pojedynek wieczoru z Niką Kulumbegashvilim. Gruzin jednak mimo przyjmowania kolejnych ciosów i kopnięć cały czas odpowiadał i był blisko swojego faworyzowanego rywala. Co prawda Litwin odniósł pewne zwycięstwo, ale przybyszowi z Gruzji należy się duży szacunek za szczękę z tytanu i wolę walki, a nie przetrwania z czołowym kickbokserem Glory.

Filip Rządek wziął tym razem walkę z wracającym do kickboxingu po wielu latach Ignasem Barysasem. Wyraźnie jednak ustępował pod kątem szybkości i mocy swojemu rywalowi. Litwin jednak z każdą kolejną rundą zwalniał i nie był w stanie skończyć niezwykle twardego fajtera z Kruk Gym. Nie udało się doprowadzić nawet do liczenia.

W pierwszej części niespodziankę sprawił Osvaldas Fedorovic. Na co dzień zawodnik MMA swoją dynamiczną pracą nóg, odwrotną pozycją i stylem walki sprawił ogromne trudności Gustasowi Dimsy. Fedorovic miał nawet mocno rozbitego rywala na deskach, ale ostatecznie wygrał decyzją ze specjalistą od kontaktowego karate.

Wyniki gali King of Kings Mega Series 2022 in Vilnius (19 marca 2022, Avia Solutions Group Arena, Wilno):
95 kg: Sergej Maslobojev pok. Nika Kulumbegashvili przez jednogłośną decyzję
71 kg: Hubert Dylewski pok. Mindaugas Narauskas przez niejednogłośną decyzję – finał turnieju
65 kg: Matas Pultarazinskas pok. Oleg Moshnin przez niejednogłośną decyzję (ExR) – o pas
71 kg: Ignas Barysas pok. Filip Rządek przez jednogłośną decyzję
71 kg: Hubert Dylewski pok. Sabri Ben Henia przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju
71 kg: Mindaugas Narauskas pok. Teo Mikelić przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie) – półfinał turnieju
+95 kg: Tomas Pakutinskas pok. Ion Grigore przez poddanie 1R (trójkąt) – MMA
+95 kg: Vytautas „Iron Vytas” Medineckas pok. Andrejus Varnelo przez jednogłośną decyzję – boks (3×2 min)
71 kg: Osvaldas Fedorovic pok. Gustas Dimsa przez jednogłośną decyzję
85 kg: Erikas Golubovskis pok. Kirill Andreev przez niejednogłośną decyzję – MMA
+95 kg: Arturas Kudresovas pok. Giorgi Khubejashvili przez poddanie 2R (gilotyna) – MMA
71 kg: Arnestas Naujokas pok. Samuelis Sorochovas przez TKO 2R (rozcięcie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here